Βοηθος Λογιστη
απο το Jobs24

Ημερομηνία καταχώρησης: 21/10/2019

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Η εταιρεία Parametros Logistics ειδικεύεται στην παροχή υψηλής ποιότητας υπηρεσιών αποθήκευσης, διανομής και μεταφοράς προϊόντων ελεγχόμενης θερμοκρασίας στην Ελλάδα από το 2005. Διαθέτει 5 Κέντρα Διανομής πολλαπλών θερμοκρασιών σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη και Ιδιόκτητο στόλο φορτηγών πολλαπλών θερμοκρασιών.

Δέσμευση της εταιρείας είναι η δημιουργία ενός εργασιακού περιβάλλοντος που θα εμπνέει και θα ανταμείβει τους ανθρώπους της, επιδιώκοντας συνεχή προσωπική ανάπτυξη, βασισμένο στις αρχές της αφοσίωσης και της ηθικής.  Στο πλαίσιο της διεύρυνσης των δραστηριοτήτων της η εταιρεία αναζητά έναν βοηθό λογιστή ο οποίος θα ενταχθεί στην υπάρχουσα ομάδα του λογιστηρίου.

Αρμοδιότητες

  • Καταχώρηση Παραστατικών δαπανών, παγίων και αγορών
  • Τήρηση, Παρακολούθηση & έλεγχος Μητρώου Παγίων
  • Τήρηση, Παρακολούθηση & έλεγχος διπλογραφικών βιβλίων σύμφωνα με ΕΛΠ
  • Σύνταξη Δηλώσεων Φ.Π.Α.
  • Σύνταξη και απόδοση Δηλώσεων Παρακρατούμενων Φόρων
  • Κατάρτιση και αποστολή συγκεντρωτικών καταστάσεων προμηθευτών – πελατών
  • Συμφωνίες Τραπεζών
  • Συμφωνίες Πελατών και Προμηθευτών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Οικονομικής κατεύθυνσης ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία 2-5 έτη σε μηχανογραφημένο λογιστήριο
  • Εμπειρία διαχείρισης ERP λογιστικών προγραμμάτων
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Γνώση Αγγλικής Γλώσσας
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα, οργανωτικότητα και υψηλό πνεύμα συνεργασίας
  • Κάτοχος μεταφορικού μέσου
  • Εκπληρωμένες Στρατιωτικές Υποχρεώσεις

Παροχές

  • Σύγχρονο & φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Διαρκής εκπαίδευση
  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων

Αποστολή βιογραφικών επιλέγοντας "Αίτηση".
Κωδικός Αναφοράς θέσης: ACAS01

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΓΕΛΙΑΣ

  • Σχέση εργασίας:
  • Περιοχή: ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
  • Είδος θέσης εργασίας: Λογιστήριο
  • Εμπειρία: Αδιάφορο
  • Ημερομηνία καταχώρησης: 21/10/2019

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΜΑΣ

Η εταιρία Καριέρα ΑΕ ιδρύθηκε το 1997, με στόχο την κάλυψη των κενών στην ενημέρωση σχετικά με την αγορά εργασίας και την υποστήριξη των νέων που αναζητούν εργασία. Μέσα στα χρόνια που ακολούθησαν η εταιρία έθεσε τη βάση για τη μετεξέλιξή της σε έναν οργανισμό ευέλικτο και γρήγορα αναπτυσσόμενο, σχεδιάζοντας διαρκώς νέα προϊόντα και υπηρεσίες καριέρας, που ανταποκρίνονται στις αυξανόμενες ανάγκες του δυναμικού χώρου της αγοράς εργασίας.

Το kariera.gr είναι το ηγετικό on-line recruitment site στην Ελλάδα. Από το 2007 αποτελεί μέλος του δικτύου του CareerBuilder.com, του μεγαλύτερου site για την αγορά εργασίας στις ΗΠΑ.

Kariera.gr Hiring Solutions

Αποστολή & Όραμα μας, είναι να δημιουργήσουμε περισσότερες ευκαιρίες απασχόλησης. Συνδυάζουμε τα skill σας με την κουλτούρα της εταιρίας, ώστε η επόμενη θέση εργασίας σας να αποτελεί κατάκτηση προσωπικής επιτυχίας.

Καθαρά ανθρωποκεντρική η προσέγγιση μας, στις γνώσεις σας και τις προσωπικές σας φιλοδοξίες. Διενεργούμε τα αντίστοιχα Test των προσόντων της θέσης, όπου θα σας βοηθήσουν να ανακαλύψετε και καλύτερα τον εαυτό σας.

Είμαστε εδώ, όσο αναζητάτε εργασία!