ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ
απο το Jobs24

Ημερομηνία καταχώρησης: 22/3/2019

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Η G4S Security Systems & Monitoring Services, μέλος του Πολυεθνικού Ομίλου εταιριών G4S, κορυφαίου παγκοσμίως στην παροχή υπηρεσιών ασφαλείας και εισηγμένου στο FTSE 100, ζητά να προσλάβει

ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΠΩΛΗΣΕΩΝ

Κωδ.: SENG 03-19

Περιοχή: Μεταμόρφωση

Η θέση υπάγεται στην Εμπορική Διεύθυνση του κλάδου Συστημάτων με κύριες αρμοδιότητες:

  • Παρακολούθηση του B2B υφιστάμενου πελατολογίου, καθώς και την ανάπτυξη νέου
  • Εκπόνηση μελετών και κατάθεση προσφορών Ηλεκτρονικών Συστημάτων Ασφαλείας
  • Σύνταξη προσφορών για διαγωνισμούς  ιδιωτικού και Δημοσίου τομέα
  • Διαχείριση λογαριασμών μεγάλων πελατών
  • Εφαρμογή του πλάνου πωλήσεων της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανικού ΑΕΙ ή ΤΕΙ.
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών εκ των οποίων 3 στο σχεδιασμό και πώληση ολοκληρωμένων συστημάτων ασφαλείας ήτοι αντιδιαρρηκτικών, ελέγχου πρόσβασης, κλειστών κυκλωμάτων τηλεόρασης  και συστημάτων πυρανίχνευσης
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας σε  γραπτό και προφορικό λόγο
  • Καλή γνώση εφαρμογής Ms Office και μηχανολογικών-σχεδιαστικών πακέτων (AUTOCAD, VISIO, COREL DRAW)
  • Γνώση χρήσης CRM
  • Δεξιότητα σε διαπραγματεύσεις, σοβαρότητα και συνέπεια
  • Άδεια οδήγησης
  • Ολοκληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες υποψηφίους)

Επιθυμητά Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε πολυεθνική εταιρεία ή μεγάλο οργανισμό
  • Γνώση συστημάτων κατάσβεσης
  • Άδεια Υπηρεσιών Ασφαλείας (Security)

Η εταιρεία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (μισθός & προμήθειες)
  • Ιδιωτική ιατροφαρμακευτική και νοσοκομειακή ασφάλεια
  • Αυτοκίνητο και έξοδα κίνησης
  • Κινητό τηλέφωνο
  • Διαρκή εκπαίδευση στις τεχνολογικές εξελίξεις του χώρου
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης και σταδιοδρομίας σε έναν από τους μεγαλύτερους πολυεθνικούς οργανισμούς.

Αν επιθυμείτε να κάνετε καριέρα στη μεγαλύτερη εταιρεία Συστημάτων Ασφαλείας με ηγετική θέση στην αγορά και πληροίτε τις παραπάνω προϋποθέσεις, τότε μπορείτε να αποστείλετε το βιογραφικό σας μέσω του Kariera.gr ή στο [Click Here To Join] αναφέροντας  απαραίτητα τον κωδικό της θέσης [SENG 03-19].

ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΘΕΣΗΣ

  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας σε  γραπτό και προφορικό λόγο

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΓΕΛΙΑΣ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΜΑΣ

G4S: Securing Your World Η G4S είναι παγκοσμίως, o μεγαλύτερος διεθνής όμιλος εταιρειών παροχής λύσεων ασφαλείας, ειδικευμένος να αναλαμβάνει επιχειρηματικές δραστηριότητες όπου οι κίνδυνοι σε ασφάλεια και προστασία θεωρούνται απειλές στρατηγικής σημασίας. Η G4S είναι o μεγαλύτερος εργοδότης καταχωρημένος στο Χρηματιστήριο του Λονδίνου, με δευτερεύουσα εισαγωγή στο Χρηματιστήριο της Κοπεγχάγης. Η G4S προσφέρει τις υπηρεσίες της σε περίπου 100 χώρες και απασχολεί περίπου 600.000 εργαζομένους. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την G4S, επισκεφθείτε τις ιστοσελίδες www.g4s.gr και www.g4s.com Οι εταιρείες του ομίλου G4S παρέχουν από τις αρχές του περασμένου αιώνα υπηρεσίες ασφαλείας υψηλότατου επιπέδου ενώ εξακολουθούν να ανταποκρίνονται στις ανάγκες ασφαλείας διεθνών, εθνικών και τοπικών οργανισμών, ιδιωτικού ή δημόσιου χαρακτήρα καθώς βεβαίως και ιδιωτών, προσφέροντας λύσεις που χαρακτηρίζονται από την υψηλή ποιότητα και την καινοτομία. Στην Ελλάδα, ο όμιλος δραστηριοποιείται από το 1978 σε τομείς όπως οι χρηματαποστολές, οι τηλεματικές εφαρμογές, τα συστήματα ασφαλείας και οι επανδρωμένες υπηρεσίες ασφαλείας. Αυτή η συνολική προσέγγιση καλύπτει τις απαιτήσεις της αγοράς σε κάθε τομέα. Ο στόχος μας είναι η προστασία της ανθρώπινης ζωής και περιουσίας. Αυτό το πετυχαίνουμε συνδυάζοντας τα στοιχεία της τεχνολογίας και του ανθρώπινου παράγοντα μέσω αποτελεσματικών διαδικασιών βελτιστοποιώντας την εξειδίκευση, και τον επαγγελματισμό των ανθρώπων του ομίλου. Κάντε κλικ εδώ και μάθετε περισσότερα για τον όμιλο G4S παγκοσμίως!