Area Manager
απο το Jobs24

Ημερομηνία καταχώρησης: 13/7/2020

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Η ομάδα του Hiring Solutions του Kariera.gr, εκ μέρους μεγάλου συνεργάτη της στον χώρο του λιανεμπορίου, αναζητά έναν δυναμικό Area Manager.

Αρμοδιότητες:
  • Καθορίζει, επιβλέπει και ενισχύει την εφαρμογή των εμπορικών προτύπων και στρατηγικών της εταιρίας στο δίκτυο καταστημάτων της περιφέρειας του
  • Διασφαλίζει τη στρατηγική ευθυγράμμιση της λειτουργίας των καταστημάτων με την διοίκηση του οργανισμού
  • Εφαρμόζει και προσαρμόζει πρακτικές και διαδικασίες εντός του δικτύου καταστημάτων σύμφωνα με τους εμπορικούς στόχους και την εταιρική πολιτική
  • Συντονίζει τις εσωτερικές και εξωτερικές διαδικασίες ελέγχου ποιότητας των προϊόντων και των υπηρεσιών που περέχει το δίκτυο
  • Συμμετέχει στη λήψη αποφάσεων της διοικητικής ομάδας του Δικτύου πωλήσεων και στην υλοποίηση της στρατηγικής της εταιρίας
  • Ενισχύει, εμπνέει και πρεσβεύει τον πελατοκεντρικό χαρακτήρα των καταστημάτων
  • Διασφαλίζει την ανάπτυξη και την εξέλιξη των ταλέντων και των ανθρώπων κλειδιά των καταστημάτων
  • Εξασφαλίζει την διαθεσιμότητα των κατάλληλων ταλέντων, τοποθετημένων στις πλέον κατάλληλες θέσεις
  • Θεσπίζει και διατηρεί παραγωγικές και αποτελεσματικές σχέσεις εντός του οργανισμού

ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΘΕΣΗΣ

  Απαραίτητα προσόντα:
  • 5ετή εμπειρία στον κλάδο της λιανικής
  • 3ετή εμπειρία σε θέση Διευθυντή καταστήματος πωλήσεων προϊόντων (Area Manager) Τεχνολογίας ή Πολιτισμού ή γενικότερα λιανεμπορίου
  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ Διοίκησης ή Οικονομικών σπουδών
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας (προφορικός και γραπτός λόγος)
  • Άριστη γνώση χρήσης προγραμμάτων Microsoft Office
  • Γνώση χρηματοοικομονικών αρχών
  • Ηγετικές ικανότητες και δεξιότητες καθοδήγησης
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα και αυτοπαρακίνηση
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση και εστιάση στην επίτευξη στόχων
  • Εμπορικός, μεθοδικός και στρατηγικός τρόπος σκέψης

Επιθυμητά προσόντα:
  • Μεταπτυχιακός τίλτος σπουδών Διοίκησης ή Οικονομικών
  • Προϋπηρεσία σε θέση Περιφερειακού Διευθυντή καταστημάτων λιανικής
  • Αναλυτική δεινότητα
  • Αριθμητικές δεξιότητες
  • Αίσθηση κατεπείγοντος
  • Ικανότητα χειρισμού εκτάκτων αναγκών
  • Σεβασμό στη διαφορετικότητα

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό και αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας
  • Διαρκής εκπαίδευση
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανάπτυξης

Η ομάδα του Hiring Solutions του Kariera.gr είναι έτοιμη να συζητήσει μαζί του αυτή την επαγγελματική ευκαιρία για τα επόμενα βήματα σου ως Area Manager στον τομέα του λιανεμπορίου. Κάνε την αίτηση σου και εμείς εφόσον πληρούνται οι προδιαγραφές θα επικοινωνήσουμε μαζί σου.

Κάνε αίτηση τώρα!

#hiringsolutionsisrecruiting

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΓΕΛΙΑΣ

  • Σχέση εργασίας: Πλήρης Απασχόληση
  • Περιοχή: Athens
  • Είδος θέσης εργασίας: Καταστήματα Λιανικής
  • Εμπειρία: Αδιάφορο
  • Ημερομηνία καταχώρησης: 13/7/2020

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΜΑΣ

Η εταιρία Καριέρα ΑΕ ιδρύθηκε το 1997, με στόχο την κάλυψη των κενών στην ενημέρωση σχετικά με την αγορά εργασίας και την υποστήριξη των νέων που αναζητούν εργασία. Μέσα στα χρόνια που ακολούθησαν η εταιρία έθεσε τη βάση για τη μετεξέλιξή της σε έναν οργανισμό ευέλικτο και γρήγορα αναπτυσσόμενο, σχεδιάζοντας διαρκώς νέα προϊόντα και υπηρεσίες καριέρας, που ανταποκρίνονται στις αυξανόμενες ανάγκες του δυναμικού χώρου της αγοράς εργασίας.

Το kariera.gr είναι το ηγετικό on-line recruitment site στην Ελλάδα. Από το 2007 αποτελεί μέλος του δικτύου του CareerBuilder.com, του μεγαλύτερου site για την αγορά εργασίας στις ΗΠΑ.

Kariera.gr Hiring Solutions

Αποστολή & Όραμα μας, είναι να δημιουργήσουμε περισσότερες ευκαιρίες απασχόλησης. Συνδυάζουμε τα skill σας με την κουλτούρα της εταιρίας, ώστε η επόμενη θέση εργασίας σας να αποτελεί κατάκτηση προσωπικής επιτυχίας.

Καθαρά ανθρωποκεντρική η προσέγγιση μας, στις γνώσεις σας και τις προσωπικές σας φιλοδοξίες. Διενεργούμε τα αντίστοιχα Test των προσόντων της θέσης, όπου θα σας βοηθήσουν να ανακαλύψετε και καλύτερα τον εαυτό σας.

Είμαστε εδώ, όσο αναζητάτε εργασία!