Leisure Operations -Consultant
απο το Jobs24

Ημερομηνία καταχώρησης: 22/3/2019

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Όμιλος εταιρειών ενδιαφέρεται για τη στελέχωση της θέσης Leisure Operations -Consultant ατο Leisure Department

Ο κύριος ρόλος του agent  είναι να προσφέρει αποτελεσματικά τη διαχείριση των αιτημάτων όσον αφορά σε ταξίδια αναψυχής, με συνέπεια και εξαιρετικά αποτελέσματα.

Κύριες Αρμοδιότητες Θέσης:
  • Είναι υπεύθυνος για τον σχεδιασμό και τη δημιουργία της προσφοράς προς τον πελάτη/εταιρεία
  • Παρακολουθεί με έμφαση τις ανάγκες των πελατών και προσφέρει τις καλύτερες δυνατές επιλογές που θα ταιριάζουν απόλυτα με τα αιτήματά των πελατών
  • Είναι ενήμερος και εφαρμόζει την εταιρική ταξιδιωτική πολιτική των πελατών
  • Διατηρεί και καλλιεργεί άριστες σχέσεις με προμηθευτές (αεροπορικές εταιρείες, ξενοδοχεία, εταιρείες ενοικίασης αυτοκινήτων κλπ.)
  • Εξασφαλίζει τους βέλτιστους όρους και την ομαλή επίλυση ζητημάτων
  • Επικοινωνεί με τον πελάτη σχετικά με αλλαγές/διευκρινίσεις/νέες υπηρεσίες και εφόσον προκύψει ανάγκη για νέες υπηρεσίες ή αναδιαμόρφωση των παλιών
  • Εξασφαλίζει τη σωστή καταχώρηση ονομάτων και την έκδοση εισιτηρίων
  • Είναι υπεύθυνος για τη δημιουργία voucher και εντύπου με όλες τις λεπτομέρειες του ταξιδιού
  • Εξασφαλίζει τη σωστή καταχώρηση ονομάτων και την έκδοση εισιτηρίων.
  • Έχει στην ευθύνη του το κλείσιμο του φακέλου, την τιμολόγηση και τις πληρωμές επιπλέον χρεώσεων που μπορεί να προέκυψαν στο ταξίδι
  • Εξυπηρετεί τις κλήσεις και μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αμέσως από πελάτες που ζητούν νέες ρυθμίσεις ταξιδιού ή αλλαγές σε υπάρχοντα δρομολόγια και παρέχει άμεση εξυπηρέτηση πελατών

Απαιτούμενα Προσόντα/Δεξιότητες:
  • Πτυχιούχος Ανώτατης ή Ανώτερης Σχολής στα Τουριστικά